Niezbędnik wiedzy

Sprawdź jak wygląda współpraca z biurem nieruchomości

Decydując się na współpracę z nami, trafiasz pod opiekę jednego z naszych agentów, który przeprowadzi Cię przez cały proces transakcji począwszy od pierwszego kontaktu kończąc na podpisaniu umowy. Pierwszym etapem sprzedaży jest weryfikacja stanu prawnego, a następnie weryfikacja stanu faktycznego nieruchomości poprzez jej oględziny. Kolejnym etapem jest analiza rynku i atrakcyjności danej oferty oraz ustalenie warunków współpracy. Następnie rozpoczynamy poszukiwanie kupującego i ustalamy warunki transakcji. Ostatnim etapem jest finalizacja transakcji i wydanie nieruchomości. Dzięki jasno sprecyzowanej ścieżce gwarantujemy Ci jasne i przejrzyste zasady współpracy.

Wynagrodzenie zawsze ustalane jest indywidualnie w zależności od zakresu współpracy z klientem. Standardowa prowizja przy sprzedaży nieruchomości mieści się w zakresie 2 – 5%. Przy wynajmie nieruchomości jest to zazwyczaj wynagrodzenie w wysokości jednomiesięcznego czynszu.

Umowa jest obowiązkowa, ponieważ tak stanowi prawo  – ustawa o gospodarce nieruchomościami (Dz. U.1997 nr 115 poz.741). Ponadto zawarcie umowy pośrednictwa w formie pisemnej gwarantuje klientowi określony standard usług. Umowa zapewnia też poczucie bezpieczeństwa, ponieważ daje możliwość skorzystania z ochrony ubezpieczeniowej w sytuacji, gdyby klient poniósł szkodę w wyniku działania lub zaniechania działania biura, z którego usług korzysta.

Compare listings

Porównać