Dlaczego warto współpracować z agentem?

Większość z nas chociaż raz stanie przed pytaniem: Czy to już czas na kupno / wynajem mieszkania na własność? Mamy wówczas dwie możliwości. Albo szukamy nieruchomości / domu na własną rękę, albo decydujemy się na usługi doświadczonego Agenta nieruchomości, który zna branżę oraz wie czego unikać, a na co warto zwracać uwagę. Które z tych rozwiązań jest korzystniejsze, w czym wyręczy cię agent nieruchomości oraz ile kosztuje opieka profesjonalisty? Zapraszamy cię do naszego wpisu blogowego!

Co daje współpraca z Agentem nieruchomości?

Większość klientów jest negatywnie nastawiona na podjęcie współpracy z agencją nieruchomości, ponieważ uważają, że są one nastawione tylko i wyłącznie na zysk, nie zważając w 100% na dobre klienta. Zanim pomyślimy, że warto jest skorzystać z usług kogoś doświadczonego próbujemy sami. Klienci zamieszczają ogłoszenia na portalach typu Gratka, Otodom itp., wywieszają kartki na klatce schodowej oraz reklamują swoje mieszkania pośród znajomych, zazwyczaj szybko nas to przerasta i załamujemy ręce. Jeśli dodamy do tego konieczność odpowiadania na telefony lub maile dotyczące naszej oferty – szybko okazuje się, że musimy poświęcić temu cały swój czas.

Tymczasem biura nieruchomości starają się działać z jak największą korzyścią dla swoich klientów, a jednocześnie zdejmują z ich barków wiele stresu i obowiązków. Agent nieruchomości zajmuje się wszystkim od A do Z. Począwszy od prezentacji mieszkania, kończąc na podpisaniu dokumentów, które finalizują całą transakcję.

W czym może pomóc agencja nieruchomości?

Sprzedaż lub kupno mieszkania, wynajem lub najem nieruchomości wiąże się z dużym stresem i ciężką pracą, aby dopilnować wszystkich elementów. Podczas współpracy z pośrednikiem nieruchomości oddelegowujemy wszystkie zadania na niego. Jest on zobowiązany do znalezienia odpowiedniego kandydata do kupna/sprzedaży/wynajmu. Co najważniejsze – zajmuje się on całą dokumentacją. Profesjonalne agencje nieruchomości takie jak GoodInvest zrzeszającą specjalistów z wielu branż. osoba poszukująca mieszkania najpierw określa swoje preferencje i wymagania. Zadania jakie wykonuje agent nieruchomośći

  • wyszukać odpowiedniego kupca lub najemcę
  • stworzy bezpieczną dla oby stron umowę kupna/sprzedaży lub najmu.
  • zajmie się kwestiami formalnymi związanymi z podpisaniem umowy / zdobyciem kredytu;
  • wyceni odpowiedni wartość nieruchomości, a dzięki swojemu doświadczeniu jest w stanie oszacować jej wartość co do złotówki,
  • zajmie się negocjacjami i wszystkimi niezbędnymi elementami takimi tak: prezentacja mieszkania, udostępnianie obiektu do oględzin, zadba o jego wystrój itp.

Ile kosztuje współpraca z biurem nieruchomości?

To pytanie spędza sen z powiek większości osób, które chcą powierzyć nieruchomość w ręce agenta. Jednak czy należy się tego bać? W rzeczywistości jest więcej korzyści z takiej współpracy niż strat. Zdecydowaną korzyścią jest fakt, że nie musimy zajmować się niczym, a profesjonalny zespół agentów zrobi wszystko za nas. W przypadku najmu prowizja dla biura wynosi zazwyczaj wielkość jednomiesięcznego czynszu ( Kwotę tę w większości przypadków pokrywają wynajmujący ). Sprzedaż nieruchomości opiera się na systemie prowizyjnym i waha się od 1% do 5% w zależności od wartości nieruchomości, jej lokalizacji oraz ilości działań jakie biuro musi podjąć. Korzyści są niewspółmierne do tych kwot. Należy pamiętać, że agent to również dobry negocjator, więc zawsze możemy liczyć na wyższą cenę sprzedaży lub niższą podczas kupna.

Kto może być pośrednikiem nieruchomości?

Od 1 stycznia 2014 r. ustawa deregulacyjna całkowicie zlikwidowała licencję pośrednika nieruchomości oraz zniosła wymogi wyższego wykształcenia, studiów podyplomowych i praktyki zawodowej. Obecnie osoba która chce być pośrednikiem musi wpisać się do rejestru posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz niekaralność za określony katalog przestępstw.

Jak widać powyższy zapis pokazuje nam, że agent nieruchomości to nie jest osoba z przypadku. Są to ludzie, którym możemy bezgranicznie zaufać i powierzyć nasze mieszkania w ich ręce

Compare listings

Porównać